logo
Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcję proszę się Zaloguj lub Rejestruj.

Powiadomienie

Icon
Error

2 Strony12>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline jonekx  
#1 Wysłane : 20 maja 2008 12:43:02(UTC)
jonekx

Ranga: Starting Skater

Grupy: Registered
Przyłączony: 2008-05-11(UTC)

Witam, chciałem uzyskać jakieś fachowe wiadomości a raczej opinie o Powerslide'ach Cell II 2008
Ma je ktoś, lub jest ktoś kto potrafiłby mi napisać jak się sprawują w slalomie?

DZIĘKI!![?]
janek
Offline miko  
#2 Wysłane : 20 maja 2008 13:42:17(UTC)
miko

Ranga: Senior Skater

Przyłączony: 2007-08-04(UTC)

Witaj Janek,
Przeszukaj jeszcze forum (np. wątek o rolkach do slalomu). Napewno coś jest, bo to bardzopopularna rolka, takie zapytania wracają jak bumerang.
Jeśli dobrze się orientuje to model CELL II na 2008 rok różnią się jedynie kolorystyką od tego z 2007, więc jak wstukasz Powerslide Cell II to znajdziesz wszystko czego trzeba.

Edytowany przez użytkownika 20 maja 2008 13:45:27(UTC)  | Powód: Nie określono

Offline jonekx  
#3 Wysłane : 20 maja 2008 15:13:04(UTC)
jonekx

hmmm, nie męczyłbym nikogo na kolejne powtarzanie się na temat Cell'ów ale naprawde nie znalazłem wcześniej nic co by mi pomogło. O Cell'ach 07 jest masa informacji i już je przestudiowałem happy Mimo minusów jakie też na ich temat znalazłem pomyślałem że może jednak warto w nie zainwestować?? I czy brak rockeringu to aż taki wielki minus? Otóż docieram na razie swoje fitnesowe K2 i chyba powoli nie wytrzymują obciążeń bocznych... Wiem że nie wszyscy polecą CELL II, ale jeśli nie takie to jakie w tym przedziale cenowym??

THX WIELKIE!
janek
Offline miko  
#4 Wysłane : 20 maja 2008 15:45:55(UTC)
miko

Cytat:
Orginał zamiszczony przez jonekx
<br />h O Cell'ach 07 jest masa informacji i już je przestudiowałem Mimo minusów jakie też na ich temat znalazłem pomyślałem że może jednak warto w nie zainwestować?? I czy brak rockeringu to aż taki wielki minus?

Info o cellach 07 odnosi się również do modelu z 2008. To to samo.
Brak rockeringu nie jest żadną, nawet najmniejszą wadą. Szyny powszechnie są bez niego sprzedawane. Jeśli nie ma rockeringu - dobrze, jesli jest - też dobrze. Bez różnicy.

Ja bym tam się nie przesiadał z K2 na celle, tylko zainwestował od razu więcej (W przedziale osiem stówek masz większy wybór). Np. Seba FR, Powerslide Maven, Roces ASP, Twister. A potem to różne odmiany SEBY High, DeLuxe itp. I jeszcze droższe topowe modele powerslide.pl (do freestyle). Co do Twojego limitowanego kapitału na sprzęt: Przykłady z życia pokazują, że celle szybko ustępują miejsca innym rolkom - jeśli oczywście apetyt/zajawka na freestyle się utrzymuje, a celle są np. wg. mnie zbyt bardzo chybotliwe no i miękkie. Jaka to zmiana z fitnessowej rolki na miękki but PS CELL II? Również cenowo żadna gratka, PS CELL II musiałby chyba ze dwie stówy kosztować, aby można było spróbować. Kosztuje ~4, więc odradzam tę inwestycję.

W okolicach czterech stów to z półki się chyba nic nie znajdzie.

Co się dzieje z tym butem K2? Jaki to wogóle model? Jak sobie w fitnessowych rolkach zrobisz "banana" to też sporo pojeżdzić można (nawet kilka miesięcy).

Edytowany przez użytkownika 20 maja 2008 15:50:58(UTC)  | Powód: Nie określono

Offline Lidka  
#5 Wysłane : 20 maja 2008 15:58:45(UTC)
Lidka

Ranga: Advanced Skater

Przyłączony: 2007-07-28(UTC)
Kobieta

Podziękował: 3 razy
Podziękował: 3 razy w 3 postach
A ja uwazam, ze Celle 07/08 to dobry start. Rolka dobra i do slalomu (nie najlepsza, wiadomo,ale Seby tez nie wsyzstkim pasuja) i do jazdy po miescie- wiec jesli po kilku tygodniach/miesiacach komus sie odwidzi,to nie jest stratny, bo nie musi kupowac "normalnych" rolek.

Sama zaczynalam w Cellach 2006, ktore miekkie byly praktycznie jak normalny fitness- i na poczatek nie moglam znalezc chyba niczego lepszego. Wygodne, jezdzily, moglam sie nauczyc podstawowych trickow i ogolnego sensu slalomu. Dwa miesiace temu (czyli po niecalym roku cwiczen) przesiadlam sie na Seby i zaczelam meczyc tricki z "wyzszej polki"- i nadal uwazam, ze to bardzo dobra "historia postepow" :)
Offline miko  
#6 Wysłane : 20 maja 2008 17:38:49(UTC)
miko

Cytat:
Orginał zamiszczony przez Lidka
<br />A ja uwazam, ze Celle 07/08 to dobry start. Rolka dobra i do slalomu (nie najlepsza, wiadomo,ale Seby tez nie wsyzstkim pasuja) i do jazdy po miescie- wiec jesli po kilku tygodniach/miesiacach komus sie odwidzi,to nie jest stratny, bo nie musi kupowac "normalnych" rolek.

Co racja, to racja, Lidko :) Tym barzdiej, że celle uchodzą za uniwersalne rolki - także wiele możliwości rolkowej aktywności pozostaje otwartych.
Offline jonekx  
#7 Wysłane : 20 maja 2008 18:00:49(UTC)
jonekx

po 1wsze, bardzo miło mi się zrobiło za to jak "obficie" odpowiedzieliście na mojego posta i DZIĘKI WIELKIE happy
Co do moich K2 to VELO 8.1 M i zaczyna mi się powoli ruszać płoza. Wszystko było ok dopóki nie zacząłem ćwiczyć CRAZY :)
Co do zajawki, nie sądzę by mi tak łatwo slalom z głowy wypadł mimo iż jeżdżę sam, bo ciężko namierzyć kogoś o podobnych zainteresowaniach w moim mieście czyli Bielsku Białej. Tak więc solidnie wezmę pod uwagę radę odnośnie zakupu czegoś droższego :)
Nie wiem skąd jesteście ale może powiecie mi gdzie mógłbym pooglądać i przymierzyć coś dla siebie bo kupno on-line nie bardzo do mnie przemawia...
Może jakiś sklep w okolicach Bielska Białej, lub Bydgoszczy w której bywam.
PS Dzięki jeszcze raz za tak wyczerpujące odpowiedzi
[8D]
POZDRAWIAM
janek
Offline miko  
#8 Wysłane : 20 maja 2008 18:07:48(UTC)
miko

Generalnie jesteśmy z całej Polski :). Ja z Krakowa, rdzeń tego portalu z Wawy. Ale są też przedstawiciele innych miast.

Płozy pewnie są nitowane w takich rolkach, więc niedługo zapewne ci się rozleci. Skoro jeździsz sam i zajawka Cię nie opuszcza to faktycznie dobrze rokuje. U Zica na forum widziałem toczące się poszukiwania towarzystwa do kubeczków w B.Białej/Bydgoszcz, to pewnie był temat który Ty założyłeś, bądź w którym brałeś udział.

A slalom trza jeździć samemu ;)
Offline jonekx  
#9 Wysłane : 20 maja 2008 18:35:31(UTC)
jonekx

ha, no faktycznie widziałeś moje desperackie poszukiwania towarzyszy do kubeczków, może ktoś kiedyś się znajdzie a na dzień dzisiejszy pozostaję ja vs moje K2 happy które niestety jak mówisz mają nitowaną płozę... jeśli by tak nie było to z pomocą klucza bym się im postawił :)
PS Wiecie może gdzie można kupić w Polsce choćby np. Seby FR?? jeśli bym się w przyszłości decydował? (pomijając sklepy on-line jak wcześniej wspomniałem...
janek
Offline miko  
#10 Wysłane : 20 maja 2008 18:52:59(UTC)
miko

Cytat:
PS Wiecie może gdzie można kupić w Polsce choćby np. Seby FR??

SEBY!? Ja nie wiem. Nie mam pojęcia, a Wy wiecie? ;)
Offline Banan  
#11 Wysłane : 20 maja 2008 19:00:00(UTC)
Banan

Ranga: Average Skater

Przyłączony: 2007-07-29(UTC)

Ja bym wszedł w Twistery z Decathlonu (450 zł), obojętnie który rocznik, lub używane, może gdzieś znajdziesz. Jeździłem na Cellach (2006) ale te rolki masakrują nogi (mi przynajmniej cały czas obcierały i uciskały) i nie trzymają stopy. A są dobre do slalomu tylko dlatego że z rolek za 400 zł są (były - patrz w/w Twistery) najmniejszym złem. Co do 2008 nie wiem o nich nic bliżej, poza tym że wyglądają prawie jak 2007. Chyba nikt z nas w nich nie jeździł. A Seby dystrybuuje o. Gruby.

Edytowany przez użytkownika 20 maja 2008 19:00:44(UTC)  | Powód: Nie określono

One Man Freestyle Team, Ja Na Rolki Freestyle Team - Warszawa
Offline krzyk  
#12 Wysłane : 20 maja 2008 19:00:21(UTC)
krzyk

Ranga: Administrator

Grupy: Moderator Role, Administrators, Registered
Przyłączony: 2007-03-13(UTC)
Mężczyzna

Podziękował: 3 razy w 1 postach
Cytat:
Orginał zamiszczony przez miko
<br />
Cytat:
PS Wiecie może gdzie można kupić w Polsce choćby np. Seby FR??

SEBY!? Ja nie wiem. Nie mam pojęcia, a Wy wiecie? ;)

Ma być specjalny dział na tym forum ale na razie nie wolno pisać o takich rzeczach, cicho sza.... wink
Offline miko  
#13 Wysłane : 20 maja 2008 19:01:45(UTC)
miko

Psst, Banan - to tajemnica! :)
Offline Kamil  
#14 Wysłane : 20 maja 2008 19:29:24(UTC)
Kamil

Ranga: New Skater

Przyłączony: 2008-03-25(UTC)
Mężczyzna

Ja również jeździłem,a własciwie jeżdżę na cell 2006 wcześniej smigalem na jakiś fitnesowych i jak sie przesiadłem to była dla mnie ogromna róznica.... Co do wygody to na poczatku trochę obcierały, ale teraz raczej nie jest źle. Co do slalomu to nie narzekam, da sie bez problemu pojeździć italian'y, sun'y, crazysun'y. Mialem okazje przetestować Twistery 2006(albo 7-nie pamietam) i trzeba przyznać ze triki wykonuje się łatwiej, co nie znaczy ze przyspieszy to szybkość uczenia:). Ostatecznie rolki na poczatek według mnie są całkiem dobre, jednak minusem w modelu 06 i z tego co widziałem chyba tez 08 jest brak wyciąganego linera, co przy czestej jeździe daje się we znaki nieprzyjemnym zapachem którego ciężko sie pozbyc.... Jeśli chodzi o Maveny to z tego co słyszałem została wstrzymana produkcja i teraz ciężko jest je dostać...
Nigdy nie kłóć się z idiotą, najpierw zrówna cię do swojego poziomu, a później wykończy doświadczeniem.
Offline Banan  
#15 Wysłane : 20 maja 2008 20:40:06(UTC)
Banan

Ranga: Average Skater

Przyłączony: 2007-07-29(UTC)

Ehem, no tak, zdaje się zdekonsporowałem tajnego agenta ps. Gruby. A więc chodziło mi oczywiście o to że po prostu on je dystrubuuje czyli że je nosi publicznie, to znaczy że jeździ w nich po prostu(?), ee może być?

Edytowany przez użytkownika 20 maja 2008 20:41:34(UTC)  | Powód: Nie określono

One Man Freestyle Team, Ja Na Rolki Freestyle Team - Warszawa
Offline miko  
#16 Wysłane : 20 maja 2008 22:21:12(UTC)
miko

No właśnie, dystrybuować to oznacza przecież wystawiać na publiczny widok, nicht wahr? ;)

Kamil: W temacie o cellach bardzo celnym głosem w dyskusji jest uwaga o nie-wyciągalnym-bucie-wewnętrznym. To spory minus i dyskwalifikuje te rolki dla dłuższego użytkowania. :( Chyba, że ma się osobny balkon do przechowywania rolek. Spotkania towarzyskie w rolkach też mogą być krępujące.
Offline jonekx  
#17 Wysłane : 21 maja 2008 07:41:43(UTC)
jonekx

no to się temat rozwinął :) A co powiecie na Seby FR 1 albo coś do 800 PLN bo powyżej to zdecydowanie przekracza mój budrzet... i Wiecie, chciałbym w nie wsadzić nogę zanim posypie mi się parę stów z portfela :) GDzie można kupić coś z możliwością wstępnej przymiarki i sprawdzenia jak to leży :P
janek
Offline miko  
#18 Wysłane : 21 maja 2008 09:56:43(UTC)
miko

Modelu FR tu chyba nikt ci nie skrytykuje. Sprawdzony i polecany do jazdy miejskiej jak i również do slalomu. Szyna w FR to zawsze 243mm (bo takie są rozmiary w freeskate)
Tu masz rozmiarówke: http://www.janarolki.pl/...ba.html&articleId=26
Zmierz stopę, wybierz rozmiar i zamów. Będziesz zadowolony.

Przymierzyć? W Krakowie ktoś się powinnien zgodzić - kilka osób tu na tym jeździ. W Wawie chyba na FR nie jeździcie?
Offline Marki  
#19 Wysłane : 21 maja 2008 10:09:38(UTC)
Marki

Ranga: New Skater

Przyłączony: 2007-03-13(UTC)

Cytat:
Orginał zamiszczony przez miko
<br />W Wawie chyba na FR nie jeździcie?

Są przynajmniej 3 osoby z FR'ami w tym właśnie ja :)

pzdr
Marek
--
Codziennie budzi się we mnie dzikie zwierzę i... niestety to leniwiec.
Offline jonekx  
#20 Wysłane : 22 maja 2008 00:19:00(UTC)
jonekx

pisząc o przymiarce miałem na myśli przy zakupie bo trochę nie po drodze mi Wawa a Kraków choć Blisko też nie bywam zbyt często :)
DZIĘKI WIELKIE COŚ WYMYŚLĘ[8D]
janek
Użytkownicy przeglądający ten temat
2 Strony12>
Skok do forum