Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcję proszę się Zaloguj lub Rejestruj.

Powiadomienie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu
Offline KrS  
#1 Wysłane : 3 grudnia 2008 00:25:21(UTC)
KrS

Ranga: Starting Skater

Grupy: Registered
Przyłączony: 2008-12-03(UTC)

Witam.
Może na tym forum ktoś mi pomoże ;)
Od jakiegos czasu nosilem sie z zamiarem kupna rolek. W sezonie, ktory niedawno sie skonczyl niestety sie nie udalo. Pomysl przez chwile zgasl, ale ostatnio zachecony mozliwoscia kupna nowego sprzetu w promocyjnych cenach, postanowilem dopiac swego i wydac troche kasy :P
No wlasnie, i tu pojawia sie zasadnicze pytanie - na co?
Jestem poczatkujacym rolkarzem, wiec potrzebuje rolek raczej do nauki niz do jazdy agresywnej, slalomu etc. Dowiedzialem sie ze marka Rollerblade jest dosc solidna i godna uwagi. Znalazlem takie oto modele:

1. http://boardstore.pl/product-po...lade-czarnoczerwone.html
2. http://boardstore.pl/product-po...0-Rollerblade-zolte.html

Teraz te rolki mozna kupic o wiele taniej. Roznica w cenie tych dwoch modeli to nadal okolo 100 zlotych.
Pytanie #1: Co o nich sadzicie? Czy ktos z Was posiada ktorys z tych modeli?
Pytanie #2: Warto doplacac do tych drozszych?
Pytanie #3: A moze chcecie polecic mi jakies inne rolki z przedzialu cenowego 300-400 zl?
Prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam! :)
Offline gRRuby  
#2 Wysłane : 3 grudnia 2008 13:15:12(UTC)
gRRuby

Ranga: Administrator

Grupy: Administrators
Przyłączony: 2007-03-09(UTC)
Mężczyzna

Podziękował: 10 razy
Podziękował: 10 razy w 10 postach
Ad #1
Ciężko Ci doradzić bo większość ludzi jeżdżących slalom / freestyle takich rolek (rekreacyjnych) się pozbyła. To modele fitness, o których można powiedzieć jedno co nowy model to gorsze. Nie chodzi o te konkretne rolki czy firmę RB. Dotyczy to całego rynku.

Ad #2
Na ogół opłaca się dopłacić smile. Czasem przeskok jakościowy przy niewielkiej dopłacie jest duży. Np ten model Astro ma istotnie lepszą szynę, można włożyć większe kółka i z tego co pamiętam to z tą szyną robili całkiem niezłe rolki o nazwie Areo i Astro to chyba kontynuacje

Ad #3
Poszukaj modelu RB Twister. W Decathlonie można trafić za 350-450 pln w ramach wyprzedaży. To jedne z najlepszych rolek na rynku. Jak Ci się uda je w tej cenie znaleźć to kupuj bez wahania.
Offline Dzius  
#3 Wysłane : 3 grudnia 2008 18:36:43(UTC)
Dzius

Ranga: Junior Skater

Przyłączony: 2008-11-06(UTC)

W Decathlonie w Markach są RB Twister w cenie 599zł (przecena z 819zł) rozmiary od 37 do chyba 45 cm. Rozmiary szyn wymieszane 250mm i 245mm. Są również dwie pary Powerslide Cell rozmiar 40 i 41 w cenie 329zł (przecena z 469zł), ale to rolka nie do nauki jazdy bo mają z przodu tzw. rockering czyli przednie kółko uniesione o 2 mm.
Offline KrS  
#4 Wysłane : 3 grudnia 2008 19:19:35(UTC)
KrS

A w którym Decathlonie widziałeś Twistery w cenie 350-450pln?
Gdybym trafił je w takiej cenie to nawet bym się nie zastanawiał, ale najtańsze jakie widziałem to właśnie coś około 600pln :(
Offline gRRuby  
#5 Wysłane : 4 grudnia 2008 01:32:44(UTC)
gRRuby

Mężczyzna

Cytat:
Orginał zamiszczony przez KrS
<br />A w którym Decathlonie widziałeś Twistery w cenie 350-450pln?
Gdybym trafił je w takiej cenie to nawet bym się nie zastanawiał, ale najtańsze jakie widziałem to właśnie coś około 600pln :(

W Reducie kiedyś były po 450 na bank, a w Markach to nie wiem. Oba sklepy prowadza odmienną politykę, wiec trzeba zbadać oba.

W moim przekonaniu lepiej dozbierać (choć wiem, to może być trudne) czy pożyczyć od znajomych (to pewno łatwiejsze, ale oddaje się ciężko ) i wydać te 600pln, kupić porządny sprzęt - zdecydowanie lepszym wyborem są Twister'y z szyną 245 - kółka maja 80 i lepsze trochę.
Oczywiście to zależy jak bardzo Cię rolki rajcują, ale obowiązuje to odwieczna zasada: jak nie masz kasy to nie kupuj taniochy czy badziewia. Skoro pytasz o radę i chodzi Ci kupno rolek po głowie od dawna to... wyciągnij wnioski smile

Swoją drogą to już bym wolał te PS Cell niż te RB Astro, choć ludzie czasem narzekają na dyskomfort Cell.
Offline KrS  
#6 Wysłane : 8 grudnia 2008 18:05:56(UTC)
KrS

A jeszcze jedno pytanie...
Twistery to na pewno rolki dobre dla zaawansowanych rolkarzy...
Nie ukrywam, że podoba mi się jazda freestyle'owa więc gdybym je kupił to byłoby na później jak znalazł...
Ale czy te rolki nadają się dla osób początkujących? Nie zniechęcę się do rolkarstwa po jeździe na takich rolkach? ...A może wręcz przeciwnie - polubię ten sport jeszcze szybciej? :) Co na to rolkarze 'weterani'? ;)
pzdr!
Offline Dzius  
#7 Wysłane : 8 grudnia 2008 21:32:56(UTC)
Dzius

Ranga: Junior Skater

Przyłączony: 2008-11-06(UTC)

Nie jestem weteranem, ale powiem Ci tak. Jako pierwsze miałem rolki tzw. fitnesowe kupione w z Decathlonie za jakieś 256 zł i można było w nich jeździc rekreacyjnie. Ale nie starłem w nich pierwszych kółek gdy zamieniłem je na rolki Powerslide Cell. Różnica w trzymaniu nogi wyraźna, a jak chcę miec luźniej to też jest łatwiej. Z tego co widzę RB Twister jest jeszcze lepszy. Poza tym ma zwykłą płaską i krótką szynę (250 lub 245 mm) dzięki której rolki te są zwrotne i mogą miec wielorakie zastosowanie. (Oczywiście porównując z rolkami fitnesowymi gdzie płozy wyraźnie dłuższe). Poza tym kapec mozna z nich wyjąc i uprac. Jak nie jesteś pewien czego chcesz, a będziesz miał komu oddac pierwsze rolki to kup coś bardziej fitnesowego i naucz się dobrze jeździc na tym sprzęcie.
Offline KrS  
#8 Wysłane : 13 grudnia 2008 23:17:01(UTC)
KrS

Witam.
Kolejne pytanie - czy rolki powinno dobierać się na styk czy ewentualnie dopuszczalne jest jakieś 0,5 - 1cm luzu w bucie?
Czym różni się Twister II od Twister III i które są lepsze?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Offline gRRuby  
#9 Wysłane : 14 grudnia 2008 01:25:51(UTC)
gRRuby

Mężczyzna

Cytat:
<br />Witam.
Kolejne pytanie - czy rolki powinno dobierać się na styk czy ewentualnie dopuszczalne jest jakieś 0,5 - 1cm luzu w bucie?

Zdecydowania na styk, zwłaszcza do slalomu. Parę mm O.K, ale 1cm jest niedopuszczalny. Tak jak buty rolki (but wewnętrzny czyli liner) się rozbijają i nawet jak na początku jest ciasno i to po kilku jazdach zaczyna się wszystko układać. Niektórzy popadają w panikę, że za małe rolki sobie kupili, ale to iluzja. No jak z butami, ja sobie o 1cm butów za dużych bym nie kupił smile

Cytat:
Czym różni się Twister II od Twister III i które są lepsze?

Twister II - szyna 250, kółka czarne 76mm
Twister III - szyna 245 z poszerzeniem na pięcie, kółka białe 80mm
Poza kosmetyka; TIII ma białą grafikę i białe klamry. Polecam wątek:
http://www.janarolki.pl/...m/topic.asp?TOPIC_ID=370

Lepszy model 2008 czyli III bo krótsza szyna i kółka lepsze, ale Twister II też dobry.
Offline Optic  
#10 Wysłane : 14 grudnia 2008 11:39:03(UTC)
Optic

Ranga: New Skater

Przyłączony: 2008-08-11(UTC)

Ja osobiście śmigam na rolkach Twister II i są dobre jeżeli noga duża to szyna 5 mm dłuższa aż tak nie przeszkadza:)
Twister 250 + Hyper Concrate G 76/80
Offline KrS  
#11 Wysłane : 18 grudnia 2008 20:18:52(UTC)
KrS

Kupiłem Twistery III :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę... Teraz jeszcze tylko trzeba będzie nauczyć się dobrze jeździć ;P Wielkie dzięki za pomoc i cierpliwość! Pozdrawiam!
Offline pmx  
#12 Wysłane : 21 grudnia 2008 23:43:49(UTC)
pmx

Ranga: Advanced Skater

Przyłączony: 2007-08-21(UTC)
Mężczyzna

Dobry wybór. Też miałem (i nadal mam) Twistery (tyle że II). choc zamieniłem twostery na seby to nadal uważam, że to bardzo dobre rolki. powodzenia :)

Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum